Doradztwo restrukturyzacyjne i upadłościowe

Pomożemy rozwiązać problemy finansowe w Twojej firmie. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa może uzdrowić Twoją firmę.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa - skorzystaj z naszego doświadczenia

Dzień dobry Państwu, jestem doradcą restrukturyzacyjnym, który w swojej codziennej pracy świadczy pomoc przedsiębiorcom.

 

Prowadzę również postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe. Każdego dnia dokładam najwyższej staranności, aby wesprzeć tych przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

 

Swoją kancelarię prowadzę od 10 lat, a w trakcie pracy pomogłem znacznej grupie podmiotów gospodarczych.

Jak możemy pomóc w uzdrowieniu firmy?

Sposobów na ratunek przedsiębiorstwa jest wiele. Najważniejsze jest jednak to, aby podjąć spójne, przemyślane i skuteczne działania. Jednym ze sposobów jest restrukturyzacyjna przedsiębiorstwa. Niekiedy należy też podjąć trudną decyzję o postepowaniu upadłościowym.

 

W doborze odpowiedniej ścieżki działania pomoże doradca restrukturyzacyjny, który zapozna się z księgami rachunkowymi firmy, ustali powody trudnej sytuacji przedsiębiorstwa i wskaże plan naprawczy.

Zalecam rozważenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa między innymi w sytuacji:

 • istotnego spadku przychodów lub problemów z rentownością prowadzonej działalności gospodarczej
 • problemów przedsiębiorstwa ze strukturą kosztową
 • pojawienia się problemów finansowych zagrażających przedsiębiorstwu

Co mogę zyskać otwierając postępowanie restrukturyzacyjne?

 • profesjonalną pomoc i cenną wiedzę doradcy restrukturyzacyjnego
 • wgląd w problemy finansowe przedsiębiorstwa i możliwość uzdrowienia firmy
 • lepszą pozycję negocjacyjną z wierzycielami i komornikami
 • możliwość wstrzymania egzekucji komorniczych
 • możliwość uwolnienia się od odpowiedzialności członków zarządu za długi firmy

 

 

 

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa pociąga za sobą wiele korzyści, dlatego warto jak najszybciej rozważyć możliwość otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego. Skorzystaj z bezpłatnej wstępnej konsultacji kontaktując się z nami za pomocą formularza. Jeżeli jesteś osobą prywatną i masz problem z długami zapraszamy do strony upadłości konsumenckie.

Postępowanie upadłościowe

 1. Co jeżeli moja firma jest niewypłacalna?

  W takim przypadku najlepszym sposobem jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Jeżeli prowadziłeś firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej należy rozważyć zamknięcie firmy i ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

  Jeżeli jest to spółka prawa handlowego, w szczególności spółka z o.o. należy działać niezwłocznie! Termin na zgłoszenie wniosku wynosi 30 dni od wystąpienia przesłanek ustawowych.

 2. Procedura upadłościowa – na czym polega?

  Upadłość przedsiębiorcy w głównej mierze ma na celu sprzedaż majątku, zaspokojenie wierzycieli ze sprzedanego majątku, a na końcu likwidację i wykreślenie spółki z rejestru. Postępowanie prowadzi Syndyk masy upadłości przy udziale wierzycieli i pod przewodnictwem Sędziego Komisarza.

 3. Nasze usługi doradcze – jak Ci pomogą?

  W trakcie naszej współpracy:

  • Ustalimy jakie są powody trudnej sytuacji finansowej Twojego przedsiębiorstwa,
  • Ustalimy, czy możliwe jest ogłoszenie postępowania upadłościowego,
  • Pomożemy w skompletowaniu wszelkiej dokumentacji potrzebnej do złożenia wniosku do Sądu,
  • Sporządzimy profesjonalny wniosek o ogłoszenie upadłości,
  • Będziemy reprezentować Cię w sporze z wierzycielami, a w przypadku ogłoszenia upadłości dojdzie do zawieszenia wszystkich egzekucji komorniczych,

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

Do wszczęcia postępowania restrukturyzacyjnego wymagany jest specjalny wniosek, który składa się do Sądu Restrukturyzacyjnego. W sporządzeniu wniosku i przygotowaniu wielu szczegółowych dokumentów pomaga doradca restrukturyzacyjny.

Postępowanie restrukturyzacyjne jest w Polsce niestety niedoceniane.  Tymczasem postępowanie to prowadzi do rzeczywistych korzyści dla każdego przedsiębiorstwa. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego może w szczególności spowodować zawieszenie egzekucji komorniczych, ograniczenie zadłużenia, a także o wiele lepszą pozycję negocjacyjną z wierzycielami. Wybranie doradcy restrukturyzacyjnego oznacza, że przedsiębiorca nie jest sam w konfrontacji z komornikiem i wierzycielami. Warto zauważyć, że w przypadku spółki kapitałowej, otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego uwalnia członków zarządu od odpowiedzialności za długi spółki.

Nie. Postępowanie restrukturyzacyjne przebiega zawsze inaczej. Doradca restrukturyzacyjny powinien dostosować formę postępowania do konkretnego problemu finansowego. Niekiedy nie jest potrzebna reakcja w formie złożenia wniosku do sądu Restrukturyzacyjnego. Jednak w większości przypadków droga sądowej restrukturyzacji jest właściwa. Zadaniem doradcy restrukturyzacyjnego jest wybór odpowiedniej formy działania.

Na zgłoszenie wniosku jest 30 dni od momentu wystąpienia niewypłacalności. W praktyce trudno określić dokładny moment od którego płynie termin 30-dniowy. Dlatego najlepiej zgłosić się do doradcy restrukturyzacyjnego już przy pierwszych zatorach płatniczych. Te bowiem co do zasady nie powstają samoistnie, a są wynikiem głębszych problemów finansowych przedsiębiorstwa. Szybka reakcja jest najlepszym sposobem na uniknięcie upadłości firmy!

Konsekwencje są znaczące, gdyż członkowie zarządu odpowiadają wtedy solidarnie swoim majątkiem za zobowiązania spółki.

Konsultacja z doradcą restrukturyzacyjnym małopolska i śląsk

Zachęcamy do kontaktu przez pozostawienie swoich danych kontaktowych. Oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 24 godzin. Konsultacja jest darmowa.