Uwolnij się od długów. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub zwrot pieniędzy

Odzyskaj spokój i kontrolę nad finansami. Z naszym wsparciem szybko uwolnisz się od długów. Sprawdź, czy upadłość konsumencka to rozwiązanie dla Ciebie!

Jak możemy Ci pomóc?

Jestem licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym. Działam na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Na co dzień zajmuję się prowadzeniem postępowań upadłościowych. 

Przez ponad 10 lat działalności pomogłem wielu osobom w pozbyciu się problemów finansowych. Gwarantuję bardzo wysoką skuteczność i szybkość działania.

Upadłość konsumencka to opcja dla Ciebie, jeśli:

 • Chcesz pozbyć się długów 
 • Jesteś nękany przez wierzycieli i komorników
 • Nie radzisz sobie z zadłużeniem

Jak działa upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to sprawdzony sposób, aby zacząć życie bez długów. Warunkiem jej ogłoszenia jest prawidłowe wypełnienie i złożenie wniosku wraz z uzasadnieniem. Nad postępowaniem upadłościowym konsumenta czuwają sąd upadłościowy i syndyk masy upadłości.

Dzięki długoletniej pracy z dłużnikami, wiem, że najtrudniej jest wykonać pierwszy krok. Pamiętaj jednak, że upadłość konsumencka to wyjątkowo skuteczny sposób na zmianę życia i pozbycie się długów.

Dla pełni satysfakcji i komfortu rekomenduję Państwu powierzenie tak istotnej życiowo sprawy osobie, która posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego i pomaga dłużnikom od ponad 10 lat!

 

 

Co zyskasz, ogłaszając upadłość konsumencką?

 • Uwolnisz się od wierzycieli 
 • Wstrzymasz egzekucje komornicze
 • Otrzymasz fachowe doradztwo syndyka masy upadłości

Upadłość konsumencka w czterech krokach

 1. Wpisz swoje dane kontaktowe – oddzwonimy

  Potrzebujesz darmowej porady prawnej? Wypełnij krótki formularz na dole strony. Oddzwonimy w ciągu 48 godzin. Jeśli możesz, opisz krótko swoją sytuację finansową. Dzięki temu uzyskamy wstępny wgląd w Twoją sprawę.

 2. Przygotuj z nami wniosek o ogłoszenie upadłości

  Ten krok podejmujemy wspólnie. Najpierw pomożemy Ci w przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Później ustalimy potrzebne fakty. Na koniec, mając już wszystkie dane, sporządzimy profesjonalny wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

 3. Złóż wniosek i wykonaj pierwszy krok do wolności finansowej

  Gotowy, poprawnie wypełniony wniosek o ogłoszenie upadłości (wraz z niezbędnymi załącznikami) składamy we właściwym sądzie upadłościowym. To Twój pierwszy krok ku wolności od długów!

 4. Pozostań pod opieką naszego zespołu

  To nie koniec naszej współpracy. Po złożeniu wniosku nadal zajmujemy się Twoją sprawą. Nie zostawiamy Cię z problemami. Otrzymujesz nasze wsparcie na każdym kolejnym etapie postępowania upadłościowego.

  Pomagamy Ci między innymi w:

  • kontakcie z syndykiem masy upadłości i sędzią komisarzem
  • sporządzeniu wniosku o ustalenie planu spłaty i umorzenie długów
  • rozprawach przed sądem upadłościowym.

Zobacz opinie naszych klientów

Łukasz SemikŁukasz Semik
10:30 18 Sep 23
Zdecydowanie polecam. Pełen profesjonalizm.
monika Michalskamonika Michalska
19:43 06 Sep 23
Polecam!!! Pełen profesjonalizm, rzetelne podejście do sprawy! Dziękuję za pomoc.
Marcin MichalskiMarcin Michalski
08:13 04 Sep 23
Bardzo polecam, Pan Mecenas Dominik bardzo rzetelnie i profesjonalnie zajął się moja sprawą, za co bardzo dziękuję
Karolina MatyjaKarolina Matyja
10:45 01 Jun 23
Polecam! Fachowa pomoc i pełen profesjonalizm
Sebastian HankusSebastian Hankus
13:15 19 Apr 23
Profesjonalizm na najwyższym poziomie. Polecam tą kancelarię.
Andrzej OAndrzej O
22:32 25 Feb 23
W razie pytań, wątpliwości można liczyć od razu na fachową pomoc i doradztwo.Bardzo szybka praca, rzetelna i indywidualne podejście do każdej osoby i każdej sprawy.Mogę polecić współpracę w 100% wiedząc że sprawa zostanie zakończona tak jak należy.
Krzysztof HajorKrzysztof Hajor
09:11 22 Sep 22
W sytuacjach trudnych dla każdego z nas nie łatwo spotkać ludzi kompetentnych, profesjonalnych i rzetelnych, którzy potrafią pomóc w rozwiązaniu naszych problemów. Na taką opinię moim zdaniem zasługuje kancelaria prawna prowadzona przez Pana Syndyka Bogdana Łoboz.
Prezenter MatheoPrezenter Matheo
08:37 19 May 22
Moja sprawa nie byla wbrew pozorom taka łatwa, wymagała duzo czasu i poswiecenia kilku miesiecy ( przynajmniej tak mowili inni prawnicy z innych kancelarii), trafilem jednak do Pana Dominika, Pana Jerzego i Pana Bogdana i ta "czasochłonna" sprawa została rozwiazana w zaledwie miesiąc. Bardzo dobre podejscie do klienta, empatyczne i indywidualne co nie zdarza sie czesto. Wzorowy kontakt z klientem " do oporu ;)". Dla Panów mecenasów nie ma spraw "trudnych" Goraco Polecam!!!
js_loader

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Upadłość konsumencka to proces służący osobom, które nie radzą sobie z zadłużeniem. Kluczowym celem postępowania upadłościowego jest oddłużenie, czyli stan, w którym osoba zadłużona pozbędzie się ciążącego na niej problemu z wierzycielami.

Aby zainicjować postępowanie upadłościowe, trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Należy wypełnić go na formularzu przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Formularz ten musi zostać uzupełniony prawidłowo, bezbłędnie, a także powinien uwzględniać wszystkie wymogi stawiane przepisami prawa. Dlatego tak ważne jest, aby sporządzeniem wniosku zajęła się osoba, która posiada odpowiednie kompetencje.

Postępowanie upadłościowe dla konsumenta polega na sprzedaży jego majątku i zaspokojeniu wierzycieli. Co istotne, dłużnik nie musi mieć żadnego majątku. Jeżeli go nie posiada, syndyk nie przeprowadza sprzedaży majątku, a zamiast tego przechodzi do ustalania tzw. planu spłaty.

Plan spłaty jest ostatnim etapem postępowania upadłościowego. Sąd ustala w jakim zakresie upadły zapłaci swoje zadłużenie. Jest to kluczowe, gdyż ustalenie planu spłaty kończy postępowanie upadłościowe. 

Plan spłaty powinien być wykonywany przez dłużnika na okres, na jaki go wyznaczono. Wysokość planu spłaty ustala sąd po wysłuchaniu argumentów dłużnika i wierzycieli. Co do zasady, dłużnik powinien płacić tyle, na ile pozwala jego zdolność finansowa.

Nie. Głównym celem postępowania upadłościowego jest oddłużenie upadłego. Oznacza to, że ani komornicy, ani wierzyciele bezpośrednio nie mogą prowadzić postępowania egzekucyjnego. Jest to jedna z głównych korzyści takiego postępowania.

Jeżeli dłużnik posiada większy majątek, to nie powinien zwlekać z podjęciem decyzji o rozwiązaniu problemów finansowych! W postępowaniu upadłościowym, w przeciwieństwie do postępowania komorniczego, dłużnik otrzymuje nawet do 30 000 zł jeżeli dojdzie do sprzedaży domu, w którym mieszka. Jest to sytuacja o wiele bardziej komfortowa niż przy sprzedaży komorniczej.

Tak, umorzeniu podlega również zadłużenie banku oraz instytucji państwowych. Istnieje niewielki katalog długów, które nie podlegają zadłużeniu. Są to m.in. grzywna orzeczona wyrokiem sądu karnego, a także obowiązek zapłaty renty czy alimentów.

Rozpocznijmy Twoje oddłużanie

Oddłużanie to proces, który warto zacząć jak najszybciej. Nie czekaj i skorzystaj z darmowej porady prawnej. Wpisz swoje dane kontaktowe. Oddzwonimy w ciągu 48 godzin!