Upadłość konsumencka

Pomożemy Ci wyjść z długów. Dowiedz się czym jest upadłość konsumencka i sprawdź, czy jest ona właśnie dla Ciebie.

Upadłość konsumencka – nowy start,
życie bez długów

Dzień dobry Państwu, jestem doradcą restrukturyzacyjnym, który na co dzień zajmuje się prowadzeniem postępowań upadłościowych. Posiadam licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

 

Moją działalność prowadzę już ponad 10 lat i przez ten czas pomogłem wielu osobom w wyzbyciu się
problemów finansowych. Działam na terenie województwa małopolskiego i śląskiego.

Upadłość konsumencka jest dla Ciebie jeżeli:

 • Nie możesz sobie poradzić z zadłużeniem
 • Nieustannie kontaktują się z Tobą komornicy i wierzyciele
 • Chciałbyś pozbyć się długów

Jak działa upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to sprawdzony sposób, aby zacząć życie bez długów. Aby otworzyć upadłość konsumencką należy złożyć odpowiednio sporządzony wniosek z uzasadnieniem. Nad postępowaniem upadłościowym konsumenta czuwa Sąd Upadłościowy i Syndyk Masy Upadłości.

 

W długoletniej pracy z dłużnikami, wiem, że najciężej jest podjąć pierwszy krok, jednak upadłość konsumencka to realny sposób na zmianę życia i pozbycie się długów.

 

Dla pełni satysfakcji i komfortu rekomenduję Państwu powierzenie tak istotnej życiowo sprawy osobie, która posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego i pomaga dłużnikom już ponad 10 lat!

 

 

Co mogę zyskać ogłaszając upadłość konsumencką?

 • Uwolnienie się od wierzycieli
 • Wstrzymanie egzekucji komorniczych
 • Fachowe doradztwo Syndyka Masy Upadłości

Upadłość konsumencka w czterech krokach

 1. Pozostaw kontakt do siebie

  Możesz krótko opisać jaka jest twoja sytuacja finansowa. Dzięki temu pomożesz Nam przygotować się na obsługę Twojej sprawy w jak najlepszy sposób. Skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin.

 2. Wspólnie przygotujemy Twój wniosek o ogłoszenie upadłości

  Ten krok podejmiemy Wspólnie. Pomożemy Ci w przygotowaniu dokumentacji, a także ustalimy konieczne fakty. Następnie na podstawie zebranych danych przygotujemy profesjonalny wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

 3. Złóż wniosek i podejmij pierwszy krok do wolności finansowej

  Gotowy wniosek o ogłoszenie upadłości wraz z niezbędnymi załącznikami złożymy we właściwym Sądzie upadłościowym.

 4. Nie kończymy rozpoczętej współpracy

  Po złożeniu wniosku klient może pozostać pod opieką naszego zespołu przez cały etap prowadzonego postępowania.

  Nie zostawimy Cię samego z Twoimi problemami. Służymy Ci pomocą między innymi w:

  • Kontakcie z Syndykiem Masy Upadłości oraz Sędzią Komisarzem,
  • Sporządzeniu wniosku o ustalenie planu spłaty i umorzeniu długów,
  • Uczestnictwie w rozprawach przed Sądem upadłościowym.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Upadłość konsumencka to cały proces służący osobom, które nie radzą sobie ze swoim zadłużeniem. Kluczowym celem postępowania upadłościowego jest oddłużenie, czyli stan, w którym osoba zadłużona pozbędzie się ciążącego na niej problemu z wierzycielami.

Aby zainicjować postępowanie upadłościowe należy złożyć stosowny wniosek. Wniosek powinien zostać wypełniony na formularzu przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Formularz ten należy wypełnić prawidłowo, a także powinien uwzględniać wszystkie wymogi, jakie stawiane są przepisami prawa. Dlatego tak ważne jest, aby osoba posiadająca odpowiednie kompetencje zajęła się wypełnianiem wniosku.

Postępowanie upadłościowe dla konsumenta polega na sprzedaży jego majątku i zaspokojeniu wierzycieli. Co bardzo istotne dłużnik nie musi mieć żadnego majątku. Jeżeli takiego nie ma, to syndyk nie przeprowadza sprzedaży majątku, a zamiast tego przechodzi do ustalania tzw. Planu spłaty.

Plan spłaty jest to ostatni etap postępowania upadłościowego. Sąd ustala w jakim zakresie upadły zapłaci swoje zadłużenie. Jest to kluczowe, gdyż ustalenie planu spłaty kończy postępowanie upadłościowe. Plan spłaty powinien być wykonywany przez dłużnika na okres, na jaki go wyznaczono. Wysokość planu spłaty ustala Sąd po wysłuchaniu dłużnika i wierzycieli. Co do zasady dłużnik powinien płacić tyle, na ile pozwalają jego zdolności finansowe.

Nie. Głównym celem postępowania upadłościowego jest oddłużenie upadłego. Oznacza to, że ani komornicy, ani wierzyciele bezpośrednio nie mogą prowadzić postępowania egzekucyjnego. Jest to jedna z głównych korzyści takiego postępowania.

Jeżeli dłużnik posiada większy majątek, to nie powinien zwlekać z podjęciem decyzji o rozwiązaniu problemów finansowych! W postępowaniu upadłościowym, w przeciwieństwie do postępowania komorniczego, dłużnik otrzyma nawet do 30 000zł w sytuacji, gdy dojdzie do sprzedaży domu w którym mieszka. Jest to sytuacja o wiele bardziej komfortowa, niż przy sprzedaży komorniczej.

Tak, umorzeniu podlega również zadłużenie banku oraz instytucji państwowych. Jest niewielki katalog długów, które nie podlegają zadłużeniu. Są to m.in. grzywna orzeczona wyrokiem Sądu karnego, ale także obowiązek zapłaty renty, czy alimentów.

Rozpocznijmy Twoje oddłużanie

Zachęcamy do kontaktu przez pozostawienie swoich danych kontaktowych. Oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 48 godzin. Konsultacja jest darmowa.